Pievienojies dārzeņu eksperimentam – pārbaudīsim Anastasijas ieteikto sēklu sēšanas metodi

Vai atceries tā saukto “Anastasijas metodi” sēklu sēšanā? Izrādās, ka tā bija diezgan izplatīta metode mūsu zemē vēl nesenā pagātnē. 2020. gada sezonā plānojas eksperiments, lai pārbaudītu, vai tiešām šādi sēti un audzēti augi ir ar izmainītu sastāvu. Esi laipni aicināts pievienoties! 

Vēsture

Ir saglabājušās liecības un nostāsti par to, ka vēl nesenā pagātnē daudzi dārzeņi tika sēti pēc mazliet savādas metodes, nekā mūsdienās. Tas ir, dārzeņu sēklas pirms sēšanas sējējam paturot savā mutē. Kāpēc tā? Vai tiešām senākos laikos cilvēki lieki tērēja laiku šādai rīcībai? Varbūt tā bija māņticība? Vai tīri praktiska sēklu samitrināšana, lai ātrāk dīgst?

Hipotēze

Dārzeņus ir iespējams ‘personalizēt’, ja nodrošina tiem informāciju par sējēju sēšanas brīdī, kā arī augšanas laikā, izmantojot augstāk minēto sēšanas metodi. Tā rezultātā auga sastāvs mainās un pielāgojas gala patērētāja vajadzībām, saturot tieši viņam nepieciešamās uzturvielas optimālajā koncentrācijā.

Eksperimenta mērķis

Hipotēze tiks izskatīta par pierādītu, ja eksperimenta gaitā izdosies konstatēt nozīmīgas atšķirības ‘personalizēto’ dārzeņu sastāvā, salīdzinot ar veikalā pirktajiem, kā arī pašaudzētiem, bet nepersonalizētiem.

Papildus informācija par eksperimentu un pieteikšanos lasāma šeit!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s