Par projektu

PROJEKTS

http://www.anastasija.org

…Anastasijas domubiedru veidots portāls…

Misija
Reprezentēt Latvijas sabiedrībā Anastasijas idejas (pēc Vladimira Megre grāmatu motīviem). Informēt par aktualitātēm saistībā ar Anastasijas idejām un nodrošināt domubiedru komunikāciju Latvijas un starptautiskā līmenī.
Mērķis
Izveidot Latvijas sabiedrībā atpazīstamu, funkcionālu un mākslinieciski kvalitatīvu portālu, kurš kalpo Vladimira Megre grāmatu lasītāju vajadzībām.

Portāla skices
Nodaļa par Anastasiju un MegreTitullapaDzimtas Zemes nodaļaIedvesmas nodaļaLielā izvēlne

Advertisements

35 Responses to Par projektu

 1. Ligita Jenča saka:

  Man prieks!

 2. Mikanda saka:

  Es ceru, ka galaversija nebūs tik blāva (teksta/fona krāsa). Ir jau skaisti, bet – ja gribu ko salasīt (un vēl ātri pāršķirstīt / atrast lapā), tad ātri sāk sāpēt acis…

 3. Nikolajs Galgausks saka:

  Kāpēc “anastāsijiešus” Latvijā dēvē par projektu? Tā taču ir Krievijā pazīstama sekta. Ar konkrētu okulto misticismu haotiskā un paprimitīvā bijušā fotogrāfa Puzakova 8 grāmatu izklāstā. Kāds projekts? Anastāsijieši tic lidojošiem šķīvjiem, pielūdz ciedras, viņiem ir sava eshatoloģija, maģiskie teksti. Ar ekoloģiju šai sektā tikai tāds sakars, ka dzīvo viņi bezproblēmu vidē – tīrā dabā, gaisā, mežā, lai tālu no sabiedrības uzmanības kvalitatīvāk spētu pārprogrammēt savus upurus… Kamēr pārējie cieš un mokās kapitālisma radītajā slazdā, par dzīvei izplēsto pērkot sev zemi vai dzīvokli paši. Jūsu vētule prezidentei ar lūgumu pēc 1ha par velti katram ir bezkaunība. Tas pirmkārt. Otrkārt, vēstule atgremota pēc šablona, kāds tiek iedarbināts Krievijas guberņās, kur tāpat tiek paģērēta zeme par brīvu. Bet visbezkaunīgākais ir, ka šitā sistēma arī Latvijā iznerro bardu jēdzienu. Krievijā visi daudzmaz sakarīgi bardi tikai pirmajos festivālos parādījās, taču pēc tam aizmuka, atstādami skatuvi diletantiem. Nobeigumā jautājums: Ja jau jūs ciedras uzskatāt par “svētu” koku un to masveidīgu izzāģēšanu Krievijā par pasaules gala tuvuma zīmi, kālab Dikorosi.lv piedāvā arī ciedru dēļus?

 4. Janis saka:

  Nezinu, vai vispār vērts Nikolaja komentēt teikto….

 5. Vineta saka:

  Interesanti kāpēc Nikolajam vispār ir tāds viedoklis. Vai pats ir izlasījis Skanošos ciedrus, vai tikai ietekmējies no citiem?

 6. Nikolajs Galgausks > Janim saka:

  Nekomentē, jo to mitoloģijas, misticisma un okultisma ķīseli komentēt varētu kāds īpaši pacietīgs fanātiķis. Ja šo “mācību” aplūkotu no jebkuras VIENAS tradicionālas reliģijas aspekta, tā katra no sava viedokļi konstatētu šo haosu. Tāpēc nekomentē. Labāk pats iedziļinies anastāsijiešu “nevainīgajā ekoloģijā”, kamēr neesi pārtapis neatgriezeniski. Atlidos vēl kāds nekaitīgas ciedru zupas lidojošais šķīvītis arun aiznesīs tevi pie Puzakova-Megrē iedvesmas pūķiem. Attopies, Dieva dēļ!

 7. Nikolajs Galgausks > Vinetai saka:

  Vai tu pati zini, no kādas mitoloģijas Puz.Megrē izrāvis Anastāsijas “pramamočku” Lilitu? Tas ir ļaunā gara apzīmējums jūdu demonoloģijā. Jūdu teksti Lilitu apraksta šausminošā veidā. Tai ir tieksmes nogalināt bērnus, tā dzer jaundzimušo asinis un izsūc kaulu smadzenes. Labi, lai jau bijušajam fotogrāfam patīk vārds Lilita, kā viņam iepatikās arī bijušās sieviņas uzvārds Megrē, kas viņu viņa neuzticības dēļ pameta. Tev, bērns, vajadzētu iepazīties ar kaut viena reliģiju speciālista vērtējumu par šo “ekociematu” bāzes mācību. Tajā tiešām sabāzts viss, ar ko pārsekulāro sabiedrību ik dienas baro popmisticisms, vilinādams prom “garīgumā”. New Age surogātbiezenis. Tā 1ha teorija vislabāk derētu tiem, kam vēl piepilsētā palikuši mazie “učastoki” un kas tup pilsētās, lūr teļļuku, nav vairs komunisti un ateisti, taču jau sākuši ticēt visādiem “spēkiem” un jebkurai enerģētiski taustāmai “reliģiozitātei”. Nav jau šī acīs cērtošā salātweblapa domāta, lai tērētu laiku kādu pārliecinot. Pietiktu tev, bērns, satikt vienu patiesi svētu vīru, lai tava “anastaseoloģija” noņemtos kā zvīņas no acīm. Meklējumu laikos gadās visādi. Arī man gadījies. Taču ja meklē, domājot par to, kas tīkamāk iedarbojas, tad garīgi var iemīcīties purvā. Patiesība cilvēka samaitātajai un uz dažādām psihofiziskām baudām tendētajai dabai ne vienmēr pieņemas kā kaut kas garšīgs un kaifīgs. Patiesība, kā banāli saka, KOŽ acīs. Līdz asarām. Kad uzzini par sevi visu, kā ir, paliek ļoti ļoti skumji. Taču tikai tad atbrīvojas vieta Dievam. Tad, kad sevi un savas garīgās ambīcijas esi nolicis malā. Cilvēka jutekļi un maņas nevar būt testeris, kas nosaka, kas ir patiesība un kas meli. To var noteikt tikai pats Dievs. Un Dievam tas Pašam arī jāapliecina. Pārāk liels ir Patiesības noslēpums, lai tādi mēsli, kā mēs, atļautos būt par elektorātu Patiesībai. Kristus nāve pie Krusta un Augšāmcelšanās ir vienīgais pierādījūms, kurā Dievs cilvēku noliek pie vietas un Pats atbrīvo no melu tēva un dvēseļu slepkavas sātana gūsta. Tikai “kas ir Kristū, tas ir jauns radījums”. Palasi labāk, ko par taviem ekoezotēristiem saka 2000 gadīga austrumu jeb ortodksās kristietības pieredze. Uzticies svētajiem, nevis Obas strūdzeniekam – fotogrāfam Puzakovam. Glābies, meitēn, kamēr par tevi LIL (ebr.- nakts) nav nolaidusies pilnīgi. Šai sakarā pārdomā arī, kālab LILita un kālab tāda bijība tieši Mēness priekšā. Čupa demonoloģiju balstās uz Mēness pielūgsmi un tā iedarbības sasaisti ar visādām okultām darbībām. Nenoliedzu Mēness dabisko ietekmi uz Zemi, taču kad atver kaut vienu YouTube astronomisko klipiņu par to, kādi mikrobi vispār ir mūsu Saules sistēmas planētas, visas šīs cilvēku izdomātās pasakas nostājas savās vietās. Tās ir baktēriju pasakas par tām absolūti svešo Dievu. Vai, Anstāsijas gadījumā, raganu būšana atbilstoši postmodernā izkārtojumā, kas ir kā attēls uz ziloņa dibena, kas tikko piecēlies pēc iesēšanās Zoodārza jubilejas tortē.

 8. Aivika saka:

  Pārsmējos par Nikolaja tekstu! :DD

 9. Nikolajs Galgausks > Aivikai saka:

  Cilvēki grib, ka viņus māna. Tāpēc arī māna. Tos, kuri negrib, ekociematos nesastapt.
  Pietiek jau ar faktu, ka Megrē grāmatas izplata kā “filosofiju”. Tikai cilvēkiem bez priekšstata par to, kas ir filosofija, to iespējams iestāstīt. Godīgāk bija atklāti pateikt: mēs nākam kā anstāsijiešu sekta un Puzakova “ciedru ķīselis” ir mūsu sistematizētā mācība jeb “skarālie” teksti. Pseidoreliģiju laikmetā un sodomiski liberālajā LR valsts iekārtā, iespējams, arī jūsu ķīseļa šefpavārus piereģistrētu. Tagad sanāk nabaga SIA, kas izplata Megrē grāmatas, izlikties par rakstnieka biznesa partneriem. Megrē raksta, mēs tirgojam. Pēc aplēsēm Krievijas tirgū, piķis savulaik ruslandē nokāsies normāls. No mārketinga viedokļa arī reklāmas mērķis ir maģiski iedarboties uz cilvēka psihi, lai, ar acīm un ausīm nopērkot ideju, pēc tam nopirktu arī reklamēto mantu. Līdzīgi jau arī ar puzakoviešiem.
  Bet pēc ķīseļošanas analoģisku kokteiļsistēmu uzbūrēji pazīstami arī citur pasaulē. Fantastisko romānu rakstnieks ar izpuvušiem zobiem Habarda kungs radīja tādu “svētsvīšanas” un citādi līdz bezgalībai “attīrošu” sistēmu, kas pat neiespējamajam misionāram Tomam Krūzam iegaršojās, proti, saentoloģiju. Varbūt palasieties arī viņa darbus. Jau esošajam konglomerātam par skādi nenāks. Arī Visarions par anastasiologiem izteicies labi. Porfīrija sekotāji arī. Galvenais, pielipt pie kādas neordināras un (ši)zolīdas personas un Dieva atklāsmes vietā noticēt tās stāstam. Piem., izbijušā menta Visrariona, izbijušā fotostrūdzenieka Puzakova, izbijušā fantasta Habbarda utml.
  Man tik skrobe, ka ekosādženieki muhļī ūdeņus folkistu vidē. Nabaga Sīmanis, nabaga Daksis, pat tiem bija jānotic, ka bardu festivāls tiešām tika rīkots bardu dēļ.
  Megrējiet labāk atpakaļ uz ciedru dzimteni. Man liekas, tās kā dullas pēc jums vien zvana. Labi, ka Krievijas robežai jūsu izmitinājums tāds reāli tuvs. Ar kājā pār pleciem pārvietoties nav viegli, taču tālu jāmūk nebūs. Grūtāk ar ekogūstekņiem Kurzemē.
  Nu, re – būs atkal ko pārsmieties. Nācies savulaik līdzīgus sastapt. Arī bija sabijuši dažādās sektās. Atlikušo dzīves daļu pavadīja Tvaiķenē vienā smiešanā.
  Pečoru klosteris nav tālu. Aizbrauciet, paprasiet padomus tiem, kas mirušos uzceļ, nevis vēl dzīvos piebeidz. Varbūt kādam vēl izdosies no anstāsijiešu zombējuma atbrīvoties. Lai Kristus apskaidro jūsu prātus.

 10. Nikolajs Galgausks > Aivikai saka:

  Aivika, pasaki tiem sāltwebmeisteriem, lai sakārto vismaz tagus tā, ka komentu lodziņš neslīdz apakš indīgi zaļajām malām. Un mož tomēr nomainiet toņus. Jeb tas speciāli, lai lasītājs sajustos kā salātu tārps, cieši un horizontāli piederīgs ekosistēmai?

 11. Nikolajs Galgausks saka:

  Saentoloģijas dibinātājs Habbards studējis inženierzinātni, matemātiku un kodolfiziku Džordža Vašingtona universitātē. Sākotnēji ieguvis popularitāti kā zinātniskās fantastikas romānu rakstnieks. Saentoloģijas dibinātāja Habarda vārdi, sacīti 1949. gadā zinātniskās fantastikas rakstnieku kongresā: “Rakstīt, lai saņemtu nieka centu par vārdu, – tas ir smieklīgi. Ja cilvēks vēlas kļūt miljonārs, tad labākais veids, kā to izdarīt, – dibināt savu reliģiju.”

 12. Nikolajs Galgausks saka:

  Kā gan Puzakovs būtu atdevis savus uz Obas baržas notriektos rubuļus? Ar fotogrāfijām? Protams, ka ciedru zvani viņam, kā līdzīgi Habbardam, norādīja pareizo peļņas tematiku. Jums gan vēl nav tādu ierindnieku, kādi ir saentologiem (Travolta, Krūzs), taču jo vairāk neticamā, jo vairāk mīklainā un fantastiskā, jo lielākas būs jūsu cerības, ka ekolamatās nonāks ne tikai Sīmanis un Daksis.
  Nu, re, cik jums te daudz komentāru. Tā pēkšņi. Nu, labi. Ja Pečori sākumā liekas par smagu, lūdziet padomu, sūtot savu vēstulīti uz antisekt@inbox.lv Tur visi ir profesionāli psihologi ar profesionālu sektoloģijas pētnieku pieredzi. Viņi palīdzēs jums pašiem saprast labāk, kas jūs īsti esiet.

 13. Janis saka:

  Zini Nikolaj, īstenībā vienā no saviem garadarbiem- komentiem jau pats par sevi pateici kas esi.
  Personīgi es sevi pie mēsliem nepieskaitu, Kristu cienu, sektas neatbalstu. Viengais ko uz visu šo komentu blāķi varu teikt- Tev vajadzētu aiziet nedaudz paārstēties pie tiem pašiem tvaiķenes ārstiem.
  Nav skaidrs, ko ar saviem ziņojumiem gribi pateikt??? Tas, ka dzīvot ir sūdīgi un viss apkārt izņemot Kristu un Dievu ir melns?
  Ar saviem tekstiem, Nikolaj, mani nepārāliecināji, ka kristiešu ticība ir kaut kas vērtīgs (kaut gan patiesībā esmu pārliecināts, ka tur ir daudz kas vērtīgs).
  No malas Tu izskaties, kā tie no “kristīgo krustnešu-inkvizātoru” bara, kas kādreiz iznīcināja milijoniem citādi domājošu cilvēku……
  Lai atmazgātu savu vārdu Kristus priekšā, pasaki kaut ko konstruktīvu- kura ir īstā ticība zemes virsū???????? Esi tik mīļš, Kristus vārdā……

 14. Nikolajs Galgausks Janim saka:

  Pērn Pečoru klosterī mūžībā aizgāja, šķiet, pēdējais tāda dižuma viedais (starecs). Viņa vārds Jānis Krestjankins (arhimandrīts Jānis). Nepārmet man dedzību. Pēdējā Bībeles grāmatā atgādināts, ka remdenos Dievs izspļaus. Esmu gandrīz dekādi savā dzīvē pavadījis, konforntējot ar dažādām spontānām un sintezētām uz reliģiju pretendējošām mācībām. Nācies arī studēt Dānijas pilsētā Orhusā, kurā ir viena no pasaules lielākajām sektoloģijas bibliotēkām un īpašs semināru centrs daudzmaz konservatīvu kristietības denomināciju pārstāvjiem. Tur esmu saticis vairākus izcilus psihologus, kuru ikdienas darbs ir atgriezt pie adekvātas komunicēšanas spējām dažādu psihokultu pārprogrammētās dvēseles. Arī anastāsijiešu mācība nav tik romantisks un iedvesmojošs lasāmais, kā nezinātājam bez pieredzes varētu likties. Varētu jau norādīt dažādus linkus uz aprakstiem par šo tēmu, taču tie, brāl, ir ļoti kritiski. Un pirmā pazīme, kas liecina par sākušos problēmu, ir nespēja ieklausīties kritikā. Ja man tuvs cilvēks slīktu un es redzētu, ka viņam garām peld dēlis, es pilnā rīklē kliegtu, lai tas pieķeras tam dēlim. Ja viņš noturētu mani par slikti audzinātu bļauri, viņš noteikti noslīktu. Piemērs domāts par situāciju,kad nav obligāti lēkt tai pašā atvarā, kurš jau maļ slīcēju. Un komentāru ierobežotība jau nav tā vieta, kurā plaši izklāstīt autoritativākas ticības doktrīnas. Jā, es zinu, kas ir pareizā ticība. Un tas nekas, ka tai līdzās ir vēl dažas lielas un pareizas. Manai ticībai ir ļoti sena pieredze, asins liecinieki, svētdzīves varoņi, vārdu sakot, ļoti liels skaits autoritāšu, kas 21 gs. garumā nav taisījuši nevienu reformu un kuru viedokļi brīnumainā veidā saskan, neskatoties, vai to paudis 3. vai 19.gs. svētais. Es runāju par austrumu kirsitietību. Tev pietiktu palasīt pāris nopietnas austrumu tēvu grāmatas, lai tu sajustu starpību starp Puzakova ciedru zvaniem un dzīvā Dieva dzīvajiem likumiem. Manas ticības tēvi vienmēr uzsvēruši, ka ir jārēķinās ar dēmoniskās pasaules realitāti un ka tikai pilnīgi savu ego malā nolicis cilvēks, var kļūt par ieroci Dieva rokās cīņā ar redzamo un neredzamo ļaunumu. Okultie un ezotērie piegājieni vienmēr cenšas “kalpināt” spēkus, enerģijas, garus, domādami, ka tā kalpina, iežēlina, piespiež savā labā darboties Dievu. Dievs nav kalpināms. Viņš ir mums absolūti neaptverams. Un tikai muļķis vai līdz stulbumam iedomīgs tips var iedomāties, ka Dievs viņu klausa. Vispirms ir jāklausa Dievs. Absolūti. Pat necerot, ka iespējams izpelnīties kādu labumu arī no viņa. Šādas pašaizliedzības rezultātā iespējams var notikt satikšanās ar Viņu, taču tā būs Viņa griba mani vai tevi izvēlēties, lai kā mēs pēc tā nelūgtu. Tas tālab, lai cilvēks sev raksturīgā manierē nepaaugstinātos un nelielītos ar savām spējā. Bet patiesībā Dievs daudz ātrāk atbild meklētājam un lūdzējam, kā pašlaik stāstu. Ar to atkal gribu tiekt. lai salīdzini Megrē kokteili ar tīru un skaidru ortodoksās kristietības mācību. Bet visspilgtāk uz tevi runātu tikšanās ar kādu no Pečoru sirdsskaidro starecu pēctečiem. Lai glābtu savu dvēseli, būtu vērts kaut reizi tādā ceļojumā doties. Varbūt pat sākumā turpat uz tuvējo Kārsavu, kur kalpo tēvs Viktors. Slavens dvēseļu dziedinātājs. Pašlaik stipri savārdzis, taču joprojām dzīvs palīdzēt katram. Ar vienkārši ziņkārīgajiem viņš būs atturīgs, bet ja sirds degs, noteikti palīdzēs vismaz sākt domāt patstāvīgi. Tikai jābūt konkrētai un skaidrai vajadzībai, interesei. Saprotu, ka čata laikmeta stilam rakstu kā palagu audējs, taču tā ekociematu būšana ir pārāk gluma lieta un iefiltrējusies Latvijā ar viltu. Tu taču pats zini, Jāni, kas ir ekoloģija vai ekosistēma un kas ir Megrē grāmtas un anastāsijiešu pieeja Zemes un izplatījuma lietām. Tur ar ekoloģiju, kas pamatā ir zinātne, nav neāda sakara. Šoreiz kļūdas nelaboju. Atvaino, ka kādas iespruka.

 15. Janis saka:

  🙂 Ciedru zvanus klausījos savos laukos (ekociematā, sauc kā gribi)! Nu esmu atgriezies pie laicīgajām lietām un varu palasīt arī palagus 🙂
  Saproti Nikolaj, man labāk patīk, ka cilvēki pieņem otra izvēli lai arī kāda tā būtu. Mana izvēle ir ticēt savai sirdij. Tava- cik saprotu ticēt Kristum un es tavu izvēli atbalstu.
  Taču nenāc pie manis un nesāc stāstīt cik slikts ir kaut kāds puzakova savārstojums un ekociemats- gluma lieta, ļauj man pašam izvēlēties… Starpcitu, pasaulē ekociematu kustība ir sākusies vismaz 50 gadus pirms tika uzrakstīta pirmā Puzakova grāmata.
  Šādi paziņojumi man liekas ļoti diletantiski, it sevišķi ja cilvēks, kas to raksta cenšas sevi piedēvēt pie “garīgo” kastas. Interesanti vai tevis pieminētie stareci noliedz islamu?
  Par tām sektām runājot. Man nav nekādas informācijas, ka Krievijā būtu kaut kādas sektas, kur pielūgtu Megre grāmatu varoni, nemaz nerunājot par Latviju…. Kaut gan ir daudz cilvēku, kuri protams uz Anastasijas vārda rēķina mēģina nozvejot meklējošās dvēseles…. un arī šeit pat Latvijā, taču šī parādība ir jau norieta fāzē 🙂
  Nikolaj, ko saki par Jauno Paaudzi? Par šito tēmu gaidu palagu, jo tur jau izmanto Kristus vārdu. Kā tu uz to skaties? Un vai gadījumā tev nevajadzētu primkārt rakstīt postus tajā lapā?

 16. Poika saka:

  Nikolaj, izlasi sho: http://abcvids.com/crutop/tolstoy.html
  un tad Tu sapratiisi kam Tu patiesiibaa kalpo – Dievam vai Saatanam.
  Buus ko padomaat! Jo izskataas, ka neesi aizdomaajies pats par sevi, taa dziljaak.

  Anastasijas idejai pashreiz analogu nav!
  Un ir zinaatnieki, kuri savos apreekjinos zinaatniski pieraadiijushi, ka 1h ideja ir reaala ar iedziivotaaju skaitu kaads shobriid ir uz pasaules.

  Bet kluba biedriem – uzdodiet sev jautaajumu – “Vai patieshaam juus esat izpratushi visu ko Anastaasija ir teikusi graamtaas?!”

 17. Janis saka:

  Poika, es uzdevu tavu jautājumu? Un zini kā par pārsteigumu man sekoja atbilde- “nē Jāni, Tu neesi izpratis visu kas tur rakstīts….”, un tad es turpināju jautāt, un mans nākamais jautājums sev bija “cik reizes man vēl vajadzētu pārlasīt šīs grāatiņas lai izprastu visu ko Anastasija ir teikusi”, atbilde “miljons”.
  Nu ko es nospļāvos un aizmetu to grāmatu stūrī…., un nodomāju, ja tik ilgi jāizprot, tad dzīvošu savu dzīvi un klausīšos to ko saka mana sirds, nevis kaut kāda tur grāmata…. Un mana sirds daudz ko saka… Piemēram, ka šeit nav nekāds klubs, bet gan mājas lapa kurā komunicē un savas idejas visi, kuri kaut vienu reizi ir lasījuši Megrē grāmatas un kuriem sirds pēc lasīšanas ir sākusi runāt….!

 18. Aigars Liepiņš saka:

  padalīšos, kā bija ar mani un Megre “grāmatiņām”. Ap 2000 gadu, kāda rado žurnāliste klausoties manu runāšanu pēkšņi pajautāja – vai esu lasījis Anastasiju no Megre… Atzīšos, tajā brīdī pamāju, bet prātā centos atcerēties vai ir bijis tāds franču krimiķis no Simenona sērijas…!
  Tādas bija manas runas un darbi, kas beidzot iesvieda rokās arī dažas no grāmatām par taigas vientuļnieci. Fantāzija ? Nu lai ! Liek padomāt.
  Bet Nikolaju apskaužu par spēju TĀ izrakstīties/izteikties, ak, kapēc gan mēs no zaļās puses neesam tik daiļrunīgi ?!
  Taču diemžēl plašajos palagos nesaskatīju nevienu racionālu ieteikumu, ko gan ārpus reliģijas meklēt tām dvēselēm…

 19. aija saka:

  Paldies Nikolajam, pretējas domas tikai mudina vēl vairāk paātrināt domu un meklēt patiesību. Nikolaj, pievērsiet uzmanību gremošanas sitēmai!

 20. Maris Ķirsis saka:

  Es te tik vēlu.Nikolajs laikam būs pazudis.Labu iespaidu radīja.Cilvēks tic un tas vien rada cieņu.Bet kāpēc nav lasījis Puzakova grāmatas un tik aktīvi spriež tiesu.Visās šajās grāmatās par reliģiju vispār nekā nav izņ emot to ,ka katrs var runāt ar Dievu bez starpniekiem.

 21. Aldis Bodnieks saka:

  Nejausi ienaacu un sagribeejaas ar kopeejaa jautriibaa padaliities lasot Nikolaja Galgauska tekstus un parejo izmisiigo ciinu ar vina zults produktu sagremosanu – cilveki miilie lai tak Nikolajs mokaas pats ar sevi uz nebeedu – vins tak pats izveleejies mekleet patiesiibu caur religijaam nevis caur savu pasa speeju analizeet un cik sapratu vinam speja pasam analizet ir svesa- nu ja piemeram vins butu lasijis kaut vienu Megre gramatu nez vai vins apgalvotu ka mums ,kas esam lasijusi, kautkas tiktu uzspiests . Esmu lasijis un analizejis bibeli, koranu, bhagavat gitu un daudzu visadu religiozu apcerejumu lidz nonacu lidz secinajumam – patiesam jocigi ja atceramies kad Anastasija deva Vladimiram ideju iedomaies ka justos teevs kura berni visu laiku luudzas dod man dod so – piedod grekus – tas jau viss dominee visaas religijaas un brivam cilveekam nav pienemami un lai jums Nikolaj veicas – jus atradisiet ari sev ko pienemamu bet man vairs neinteresee nekas religisks. Man par Kristu ar varat neko nestastit – nav interesanti kad ebreju puisi man latvietim par dievu grib uztaisit – dodat kadu latvju delu un es veel padomasu 🙂 . Man Bibele ir vairs tikai patiikams izzinas avots ja vajag datus kadai krustvaardu miiklai. ceru ka ne parak kadu aizskaru un paldies par kopejo jautriibu

 22. Kaspars Rimšs saka:

  lai kādas reliģijas, nācijas pāratāvji esat Dievs ar jums runās jums saprotamā valodā! Dievs mīl mūs, kā mīloši vecāki savus bērnus, lai ko mēs darītu, kā atiektos pret Viņu.pret reakcija ir adekvāta mūsu rīcībai, to ir pašiem ir jāpieņem.ateisu tēzi “NEDARI OTRAM TO, KO PATS NEVĒLIES SAŅEMT ”, atlaušos nosaukt par kosmosa likumu.
  esmu ekociematu piektitējs, tādēļ patīkami būtu savu dzīvi sākt vidē, kurā nevajag izrakt vecus atkritumus, kurā ir kādas dzīvības formas, kas spēj ipriecināt sirdi un dvēseli, jo tieši patīkamais, tā daudzums mūsu dzīvē nosaka mūsu dvēseles, izauksmi.jo daudzi neuzskata sevi par dvēseli, tikai fiziskā forma piesaista radošai darbībai.domā ir spēks, jo vairāk vienādu, līdzīgu un Dievam tīkamu domu, jo tā spēcīgāka.mūsdienās, diemžēl,jāsastopās ar kvantumu dažāda veida netīrībām.
  tādēļ, ja jūs domājat pozitīvi, bet kāds nedomā pietiekami līdzīgi jūsu viedoklim, iespējam tādēļ ka atrodas uz cita pakāpiena, veido citu vai redz citu ainavas fragmentu, nav jātērē dārgais laiks, lai kādu pārliecinātu vai main†u, tas ir bezjēdzīgi. ja mīli mainies pats un pasaule ap Tevi mainīšies Tev vēlamā virzienā! tas ir gandrīz ik vienas labas grāmatas autora zemteksts. mans ieteikums ir ieklausies savā sirdī, tad varēsi saprast dvēseli.Dievs Tavā dvēselē ir ielicis Tavu uzdevumu, ESI GATAVS TO PILDĪT!
  Ps. katra reliģija ir tikai dzīvesveids, nekas vairāk!katra sekta ir viedokļu kopums, nekas vairāk! mēs ar Pēteri sarunājām, bet Veltiņa visam pagastam klaigā, ka mums sekta. pirms rādi ar pirkst kādam, paskaties spogulī iespējam labais piemērs paveiks vairāk kā varēsi panest!

 23. Maris Ķirsis saka:

  Jums kungi taisnība,bet….Nikolajs bija tik pamācošs,tēvišķīgs un tik…neinformēts.Labprāt būtu aprunājies.

 24. Linda saka:

  Jā, žēl, ka Nikolajs tik ļoti netic dzīvajam. Bet es uzskatu, ka mūs, Anastasijas ”draugus” nevar atraut no ceļa, ko esam izvēlējušies.

 25. jolanta saka:

  бедный Николай.Если идеи Анастасии для него бред и сказка,то пусть сам предложит тот путь развития мира,при котором каждая семья,каждый ребенок,каждый человек будет жить счастливо,в гармонии с природой,с землей,со вселенной.Пусть Николай объяснит что нужно для того,чтобы у каждого человека были в голове светлые мысли.Кругом религии а покоя в мире нет.Гитлер тоже был верующим,и мусульмане все верующие и европа вся верущия а войны все прдолжаются и конца им не видно.Николай,протрите глаза,задумайтесь,никто вас не пытается обмануть в книгах Мегре.Вы уже давно обманутый.

 26. . saka:

  Es esmu tam, kam es esmu.

 27. kristaps saka:

  Sveicinājums bīskapam Albertam

  Esi sveicināts, bīskap Albert,
  Pagānu zemē.
  Netici tiem, kas teic,
  Ka mēs tevi nemīlot.

  Tā nav taisnība. Mēs tevi mīlam
  Pat ļoti.
  Mēs tevi mīlam tikpat,
  Cik tu mūsu meitenes
  Izvarotās.

  Mēs tevi mīlam tikpat,
  Cik tu mūsu tautu –
  Kristīto, pazemoto.

  Tu droši vien zini –
  Ir tāds sakāmais:
  “Dots pret dotu.”

  Tu mums soli –
  Ļaut cītīgi kalpot
  Septiņus simtus gadu.
  Mēs esam maza tauta.
  Daudz nav mums ko solīt.
  Bet kaut ko mēs varam atdot.

  Bez tā, ko tu paņēmi pats,

  Ko paņemsi arī vēl tālāk,
  Mēs varam vienīgi apsolīt tev
  Bīskapa Bertolda galu.

  Tā patiešām ir viegla nāve
  Un vērā liekama –
  Nomirt kaujas laukā,
  Kā pieklājas bruņiniekam.

  Citādi, kas lai zina,
  Kur katrs galu sev dabū –
  Pazūd kādā sētmalē,
  Un ne čiku, ne grabu.

  Un pēc tam – visam ordenim
  Jāstaigā sērās.
  Lielas izdošanas,
  Jārīko bēres…

  Kā būšot ar mūsu kaunu?
  Kā nu tā vēl var prasīt?
  Tavu kristījumu
  Mēs Daugavā nomazgāsim.

  Kaut arī nekristīta
  Šī upe un grēcīga,
  Tā tomēr ir
  Visuspēcīga

  Nu tad nāc vien, bīskap,
  Mēs tevi gaidām.
  Nevajag baidīties –
  Mēs taču smaidām.

  1965
  Māris Čaklais

 28. ilz saka:

  Nikolaj- es tevi mīlu! :]

 29. Jānis saka:

  Tikai šogad izlasīju pirmo grāmatu… būtu priecīgs atrast kādu vienpati ar ko padiskutēt par šo…ja nu esi te iemaldījusies – atraksti lūdzu… j.brzi@yahoo.com.

 30. Ausma saka:

  Labdien.
  Ja ekociemats būtu valstiskā līmenī pirms apm. 15gadiem tad nebūtu
  / zemes izpārdošana ārzemniekiem,
  / lielā migrācija
  / nenormālās kredītsaistības.
  Šeit Gudenieku pag. Kuldīgas nov.ir ideāla vieta ekociematam, bet lielākā daļa zemes ir pārdota dāņiem, vismaz 500ha.
  Zeme tiek noplicināta, saindēta.
  Man ir piemājas saimniecība, apm 1ha. Ļoti labi. Tikai nav naudas. Jaunām ģimenēm jameklē darbs ārpusē vai jāveido visai kopienai liela ražotne, piem. slaucamo govju ferma.

  • Jānis saka:

   Kamēr neapvienosies vairākas ģimenes tādā kā kopienā – labās idejas var neizdzīvot. 😦 Vai tā ir ferma – ar savu pienu, biezienu, krējumu – gan pašiem, gan pārdošanai… vai biškopība, vai malkas sagatavošana, vai maizes ceptuve… Esmu pilsētnieks, bet no rīta mostos un vakarā eju gulēt pārdomājot Anastasijas uzskatus. Bet viss apstājas pie nepieciešamības pēc pastāvīgiem ienākumiem…

 31. Ausma saka:

  Tā ir Jāni! Tikai mēs neviens nebūsim kā Anastasija, bet tas ko viņa stāsta Latvijā ir darbojies, kad mūsu senči līda līdumus, stādīja dārzus utt.Jālasa Janševskis, Mauliņš, Brigadere un jālūdz Dievs, lai mūsu valdība palīdz šādām uzņēmīgām ģimenēm.

  • Jānis saka:

   Valdībai ir savas prioritātes… jāsāk ir ar savu attieksmi, māju, saimniecību, pagastu, novadu – tikai tad varētu kaut kas mainīties viņu prioritātēs. Latviešiem ir senču gudrība asinīs, bet mēs nemākam par sevi cīnīties, sevi aizstāvēt… mēs visu paciešam un pielāgojamies visam…

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: