Ekociemats “Dziesmas”

Krāslavas novadā, Indras pagastā 2002. gadā dibināts ekociemats Dziesmas. Lai gan ciematam pagaidām nav definēta skaidra vīzija, viena no pamatidejām te ir jau pieminētā Dzimtas mājvietu koncepcija, kas spējusi piesaistīt šai attālajai Latvijas vietai (305 km no Rīgas) jau 13 ģimenes, no kurām trīs šeit dzīvo cauru gadu. 220 ha lielajā ciematā, kura teritorijas plānojumā katram īpašumam ir sešstūra šūnveida forma, nākotnē dzīvošot līdz 80 ģimenes.
Par ciemata attīstību liecina pēdējā laika lielākie kopējās infrastruktūras objekti – iekšējā ceļa posma izbūve un dīķa rakšana. Privāto zemes gabalu teritorijā uzbūvēta arī koka guļbūve un viena salmu māja. Vēl divas privātmājas šobrīd ir tapšanas stadijā. Māja, kas saglabājusies mantojumā no iepriekšējiem īpašniekiem, pagaidām ir pārvērsta par ciemata sabiedrisko centru. Lai nu kā, par skaisto apkārtnes pļavu apdzīvošanu nevajadzētu uztraukties – Dziesmu organizatori apgalvo, ka arī pirms 30 – 40 gadiem šajā vietā esot bijis ciemats.
Dzīvi ekociematā šobrīd regulē trīs saistošie dokumenti: par lēmumu pieņemšanas kārtību; par jaunu biedru uzņemšanu; par zemes lietošanas kārtību. Lai gan iedzīvotāju kandidātiem arī ir iespējas piedalīties lēmumu pieņemšanā, par pilntiesīgu dziesminieku var kļūt ne ātrāk kā pēc gadu ilga pārbaudes laika.
Dziesmu kultūras dzīvi veido tādi pasākumi kā ciemata dzimšanas dienas atzīmēšana augusta beigās, Zemes diena jūlijā un mežu stādīšanas talkas, kā arī tradicionālie svētki – Lieldienas un Jaunais gads. Atzīmē arī mazāk pazīstamus svētkus, kas svinēti pirms kristīgās ticības ienākšanas.

Izveides gads

2002

Atrašanās vieta
rajons
pagasts
attālums no Rīgas
tuvākā pilsēta (attālums no tās)


Krāslava
Indra
305 km
Krāslava (30 km)

Ciemata teritorijas platība

220 ha

Iedzīvotāji
pastāvīgie
nepastāvīgie
prognozētais iedz. skaits


1 ģimene
14 ģimenes
80 ģimenes

Ciemata valoda
pamatvaloda
valodas, kurās var sazināties


krievu
krievu, latviešu, angļu

Ēku skaits ciematā

2; vēl divas tiek būvētas

Ciemata rīkotie pasākumi

Ekociemata „Dziesmas” dzimšanas diena
http://ekodziesmas.times.lv/index_LV.htm

Informācija tūristiem

Iepriekš obligāti jāsazinās ar kontaktpersonu.

Lai kļūtu par iedzīvotāju

 1. jāsazinās un jātiekas ar kontaktpersonu
 2. jāapmeklē ekociemats
 3. jāiztur pārbaudes laiks – 1 gads

Kontaktpersona

Marks Leidmans
29118982
markl@navigator.lv

WEB lapa

http://www.ank-sia.com/dziesmas.html

Advertisements

5 Responses to Ekociemats “Dziesmas”

 1. Piekūns saka:

  Par šo ekociematu lasīju žurnālā. Ļoti iedvesmojoši – it īpaši tādēļ, ka tik tālu no Rīgas un galvenajiem piesārņojošajiem uzņēmumiem – tīra vieta.

 2. Signe saka:

  Labdien!
  Lai Radītājs ir ar jums jūsu centienos īstenot savu Dzimteni arī Latvijā! Ja nav noslēpums, vai latvijas apstākļos ir iespējams radīt ko Anastasijas dzīves telpai ko līdzīgu? Un kā tiekat galā ar Latvijas likumiem, nodokļu politiku utt.?
  Priecāšos no Jums saņemt kādu atbildi!
  Signe

 3. Ilze saka:

  Ljoti zhel tikai ka Latvija atrodas shads ciemats bet viss ir krievu valoda. Zinu ka visi esam lidzvertigi cilveki, tomer rodas doma – ja celjam sho ka piemeru, tad vai tad nevajadzetu vismaz valsts valoda.
  Pati esmu lasijusi Anastasijas gramatas gan krievu, gan latvieshu valoda un zinu kada ir sajuta, bet tomer ari vinja saka, ka Krievija atdzims tikai krievu centienu delj…un negribetos, ka Latvija atdzimst krievu centienu, bet gan musu pashu centienu rezultata.
  Es pievienojos popularam uzskatam ari shaja lapa par to ka Latvijai ir kaudzem savu dabas un folkloras dargumu, kas mums butu jaatzist un jaforme ekosaimniecibas uz musu senchu zinashanam nevis kadu citu.
  “Dzimtas majas” bija ari musu senchiem.
  Vai tad tiesham mums vajadziga kada Latvijas Anastasija varda Laima, kas to visu uzrakstis un pateiks prieksha gramata? Vai ari atradisim to visu pashu sirdis un dveseles?

 4. Vilis saka:

  Pilnībā piekrītu Ilzes viedoklim.

 5. Juris ivanenko saka:

  Vai jus varetu atrast so dzejoli es zinu tikai dalu man86 gadi esmu piemirsis. Tur kur tagat smilsains klajums un vietuligajs sils
  Tur dzelme kadreiz vizuloja brinum skaista pils
  Tai apkart vijas darzi ka ziedu vainags kos
  Un varaviksna mirdzums tik daudz krasains tik spoz.
  Piedosanu manam computer keebord tikai anglu burti.
  Tas dzejolis skaisti skanetu ka dziesma. man loti patik.
  Ja varte atrast es busu loti pateicigs.

  Juris Ivanenko.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: