Sāc gadu ar ekociematu vai IPI jaunumiem

ciems2013. gadu iesakām sākt ar zaļu apņemšanos – piemēram, padarīt savu dzīvi kaut nedaudz zaļāku, apciemot kādu ekokopienu vai apmeklēt kādus vērtīgus kursus par ilgtspējīgu attīstību. Izrādās, ka šādas iespējas ir daudz, turklāt bez maksas! Savukārt tiem, kuri jau ir guvuši zaļo pārliecību, varam ieteikt pievienoties kādam no jaunajiem ekociematu projektiem.

Esi informēts caur IPI

Ikšķiles Pārmaiņu iniciatīva (IPI) piedāvā lielisku iespēju vienmēr būt lietas kursā par karstākajiem jaunumiem pārmaiņu iniciatīvu, ekociematu un permakultūras jomā. Ziņu lapā parādās jaunumi arī no tādām biedrībām kā „Ikšķiles Brīvā skola”, „Saules upe”, „Homo Ecos”, „Latvijas Permakultūras biedrība” un citām. Ikvienam interesentam ir iespēja pieteikties IPI ziņu lapas saņemšanai savā e-pastā. Tomēr nav jāuztraucas, ka e-pasts pēkšņi tiks pārpludināts ar mēstulēm, jo IPI ziņu lapa tiek izsūtīta 1-2 reizes mēnesī. IPI regulāri informē par jaunākajiem ekoloģijas ievirzes pasākumiem un kursiem, par kuriem nereti nekur citur netiek ziņots.

IPI ziņu lapa (Google kontu lietotājiem): http://groups.google.com/group/ipi-jaunumi
Pārējie var pieteikties, sūtot savu e-pasta adresi īsziņā uz 29656778

Pievienojies ekociematam

Ja Tu esi jau kādu laiku sekojis zaļā dzīvesveida principiem un vēlies tālāku izaugsmi, tad vari pievienoties kādam ekociematu projektam. Latvijas ekociematu saimi nesen ir papildinājušas divas jaunu ekociematu ieceres.
„Jaunais ekociemats” – šis ir projekts ar pagaidu nosaukumu. Iecerēts, ka ekociemats atradīsies Vidzemē, bet par konkrētu vietu drīzumā izlems projekta dalībnieki. Šobrīd ir definētas projekta prioritātes: sadarbība, komunikācija un ekonomika. Šis ir iecerēts kā dzimtas mājvietu ciemats, kur būs gan koplietojamā teritorija, gan privātīpašumu teritorija. Koplietojamā teritorijā atradīsies kopienas centrs, skola, veikals, sabiedriskie pakalpojumi, darbnīcas un ražotnes, kas iedzīvotājiem ļaus dzīvot saskaņā ar dabu, bet neatteikties no komforta un pilnvērtīgas sabiedriskās dzīves.
„Gaismas Dārzi” – šim ekociematam tiek meklēta zeme jūras tuvumā. Projekta mērķis ir izveidot vienu pilnvērtīgu, pietiekami lielu dzimtas mājvietu ciemu ar vairāk nekā 30 mājvietām (katru 1,1 – 1,2ha lielumā) un savu infrastruktūru ar skoliņu un kultūras namu, tādā veida radot cilvēka cienīgu dzīves vidi.

Ekociemati Latvijā: www.ekociemati.lv
„Jaunais ekociemats”: www.ekociemats.wordpress.com
„Gaismas Dārzi”: www.gaismasdarzi.lv

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: