Ikšķiles saieta atskats

This slideshow requires JavaScript.

Piedāvājam nelielu ieskatu aizvadītajā domubiedru saietā, kas norisinājās Ikšķiles pilsētas pludmalē 4. jūnijā.

Uz sanākšanu bija ieradušies 12 domubiedri  – pārsvarā rīdzinieki, dažādu profesiju  pārstāvji, gan jaunieši, gan dzīves pieredzējuši cilvēki. Tā kā gandrīz visi atbrauca no Rīgas ar elektrovilcienu, satikāmies pie stacijas un tālāk devāmies pusstundu garā gājienā uz Daugavmalu.

Pēc iepazīšanās Ginta Cīrule prezentēja savu projektu – ekociematu modeli „Ausma”, gan izstāstot savu ideju un aplēses, gan parādot iedvesmojošos ciemata plānus, gan novadot mums – dalībniekiem – lomu spēli, kuras laikā mēs iejutāmies ekociemata iedzīvotāju un viesu tēlos 100 gadus tālā nākotnē.  Izsakām lielu paldies Gintai par ieguldīto darbu un drosmi prezentēt savu ieceri!

Pēc tam organizējām grupas bildēšanos Daugavas krastmalā.

Otro prezentāciju vadīja Kaspars Strazdiņš – lapas http://www.savadak.lv autors. Kaspars mūs iepazīstināja ar LETS jeb lokālo maiņas tirdzniecības sistēmu, kas ir radīta ar mērķi vairot labklājību (pretēji tradicionālajai naudas sistēmai). Spriedām par šīs sistēmas plusiem, mīnusiem, kā arī potenciālu. Secinājām, ka šī sistēma būtu ideāla ekociematiem, kā arī citām zaļi domājošām kopienām, piemēram, pārmaiņu pilsētām. Drīzumā plānots sistēmu izmēģināt Jumpravā, vēlāk Ikšķilē un pēc tam jau visā Latvijā.

Beidzoties prezentācijām un diskusijām, visi devāmies uz Ikšķiles pārmaiņu iniciatīvas pasākumu, kur Artūrs Polis dalījās savos iespaidos un pieredzē no ekociemata Sieben Linden, kur nesen apguva permakultūras projektēšanas principus.

Domājot par nākamo pasākumu, visi bija vienisprātis, ka vajadzētu jau šovasar tikties atkal. Iepriekš gan jāapkopo idejas, ko cilvēki vēlētos prezentēt. Iespējamā norises vieta – Jumprava vai Rīga.

Paldies visiem, kas rada iespēju piedalīties!
Īpašs paldies tiem izturīgajiem, kas palika līdz abu pasākumu beigām (20:00).

One Comment Add yours

  1. kaspars strazdiņš saka:

    pasākums bija lielisks!
    jāsāk jau domāt par nākošo! 🙂 vajag turpināt labu iesāktu lietu 🙂

    mans piedāvājums nākošajam pasākumam ir tēmas: dārzs un/vai eko būvniecība. norises vieta jumprava. skaista vieta un varētu arī uz vietas skatīt kādus paraugus par šīm tēmām kā arī protams izrunāt citu dalībnieku pieredzi

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s