Domubiedru grupa – kādēļ mēs te esam

Nesen draugiem.lv domubiedru grupā pavīdēja vairāki jautājumi par cilvēku motivāciju. Kāpēc Tu esi šeit? Cik svarīga un stipra Tev ir vēlme veidot mīlestības telpu? Kādas darbības Tu saskati, kas Tev jāizdara? Ko jau esi izdarījis?

Atbildes uz šiem jautājumiem ir visdažādākās. Dominē vēlme būt pozitīvi un līdzīgi domājošu cilvēku lokā un iegūt jaunu, svaigu, praktisku informāciju. Ir cilvēki, kas izsaka nožēlu, jo gaidījuši vairāk. Ir cilvēki, kas vēlas dot informāciju un palīdzēt citiem. Ir, kas cenšas, un ir, kas dara. Jaušams, ka daudziem Anastasijas idejas ļāvušas skaidrāk saprast savas dzīves jēgu.

Gan savā darbībā, gan raugoties uz citiem, esmu novērojis likumsakarīgu parādību. Jo vairāk cilvēks zina un prot, jo vairāk apņemas kaut ko darīt, jo mazāk laika viņam paliek dažādu virtuālu domubiedru grupu apmeklēšanai. Un tieši šī cilvēka padomus visvairāk gaida, tieši pie viņa vēršas ar konkrētiem jautājumiem!

Cilvēki ir tik dažādi. Lai arī esam kopā, mūsu vērtības sakrīt tikai daļēji. Skats uz dzīvi mums katram ir savādāks. Tādēļ jo svarīgi ir saprast pašam sev – ko es vēlos, kādi ir mani mērķi, kā es gūstu piepildījumu savā dzīvē. Kad ir skaidrība pašam ar sevi, vairs nav tik svarīgi, ko dara citi, kā citi domā, kas būtu jādara. Savas dzīves piepildījums ir vislielākā dāvana. Uz to tiecoties, katrs jūt spēcīgu vēlmi rīkoties. Uzzināt, ko un kā darīt. Gūt pieredzi. Un apkārtējie vienkārši nevar nepamanīt šo cilvēku!

Ir sena līdzība par biti un mušu. Abām garšo nektārs. Abas lido uz smaržīgu ziedu. Muša pa ceļam pamana, ka lejā kaut kas notiek, mušas spieto ap kaut kādu mēslu. Nu to tā nevar atstāt, jātiek skaidrībā! Viņa nolaižas lejā un ar pilnu sparu pievienojas kārtības ieviesējām. Vai no tā kļūst manāmi labāk, tas ir liels jautājums. Savukārt bite neskatās ne pa labi, ne pa kreisi, viņa lido tieši uz savu mērķi – smaržīgo ziedu. Viņa to sasniedz, savāc nektāru un nes mājās.

Vai mēs esam bites vai mušas? Vai viss, ko darām, ir mūsu patieso mērķu virzienā? Vai spējam atturēties no citu pāraudzināšanas un pievērsties sevis attīstībai? Ja paskatāmies uz apkārtējiem kā savu spoguļattēlu, kādas ir sajūtas? Kādus cilvēkus vēlamies redzēt sev apkārt, ar kādiem runāties, ar kādiem sadarboties, ar kādiem iet plecu pie pleca kopēja mērķa virzienā? Tā ir katra paša izvēle. Novēlu ikvienam atrast savu virzienu un iet turp. Tieši ejot savā virzienā uzzināsim, kas vēl turp iet, ar kuru mums ir pa ceļam. Dzīve pieder sava ceļa gājējiem, nevis malā stāvētājiem.

 

Kārlis Šulcs
MansRokraksts.lv
2008. gada 19. martā

Advertisements

One Comment Add yours

  1. Aigars Brūvelis saka:

    Motivācija mūsdienu sistēma ir balstīta uz naudas iegūšanu, varu un ietekmi. Tas cilvēkus motivē.
    ————
    Nākotnē motivācija un iniciatīva būs sekas dabīgai vēlmei iepazīt, saprast un mācīties par pasauli, palīdzēt citiem. Par cik šīs ir slikti apmaksātas lietas, tad dara maz cilvēku.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s