Rīgā notiks starptautisks seminārs «Ilgtspējīga attīstība – zaļā būvniecība»

Colliers International sadarbībā ar biedrību «Zaļās mājas», Pasaules Dabas fondu un ar SIA «Jaunrīgas attīstības uzņēmums» atbalstu, 2007. gada 22.house-evening-glow-new.jpg novembrī Reval Hotel Latvija, zālē Alfa, rīko 3. starptautisko semināru nozares profesionāļiem: «Ilgtspējīga attīstība – zaļā būvniecība». Semināra mērķis ir veicināt profesionāļu un lēmumu pieņēmēju sadarbību ilgtspējīgas būvniecības attīstībā Latvijā un Baltijas valstīs, rodot risinājumus, kā optimālāk izmantot visa veida enerģiju , lai veidotu kvalitatīvu, veselībai un videi draudzīgu dzīves telpu.

Viens no konferences runātājiem būs Marks Veintraubs (Mark Weintraub). Viņš skaidro: «No vienas puses ilgtspējīgu attīstību veicina obligātie noteikumi Eiropas valstīs, bet, no otras puses, tas ir paaugstināta sabiedrības spiediena un korporatīvās apziņas rezultāts».

Viņš turpina: «Un, protams, to ietekmēs tirgus faktori, jo nekustamā īpašuma kompānijas saredz peļņas iespējas nākotnē. Amerikas Savienotajās Valstīs tirgus jau ir uz ilgtspējīgu attīstību orientēts, un tas ļauj ēkas, kuras atbilst augstiem apkārtējas vides kvalitātes standartiem, pārdot par augstāko cenu (premium). Ziemeļamerikā lielas kompānijas īpaši pieprasa attīstītājiem būvēt nekustamo īpašumu, kas atbilst noteiktiem vides standartiem, un īpašnieki var prasīt augstāku cenu par nomu energo efektīvā ēkā. Šādā griezumā būvniecības uzņēmumi var gūt peļņu no «going green», pat ja šādu ēku būvniecība izmaksā vairāk.«

Citi runātāji:

– Ilgtspējīguma attīstība Eiropā – tradīciju maiņas evolūcija // Marks Veintraubs (Mark Weintraub), Pilsētplatību institūta (Urban Land Institute, ULI) Eiropas ilgtspējīgas attīstības padomes priekšsēdētājs.

– «One Planet Living» – partnerība cilvēku un planētas labā // Eduardo Gonsalvess (Eduardo Gon?alves), «One Planet Living» globālās saziņas koordinators.

– Ilgtspējīga dzīvesveida veidošana // Vasko da Kunja Mendess (Vasco da Cunha Mendes), «Pelicano SA» attīstības direktors.

– Katastrofas seku novēršanas projekts Kirindā (Kirinda) kā jaunveidojamo projektu prakse, Šrilanka // Jasunori Harano (Yasunori Harano), «Shigeru Ban Architects», Tokija, Japāna // Filips Beijs (Philip Bay), «Colliers International» reģionālais direktors Dienvidaustrumu Eiropā.

– Vai pārcelšanās uz ilgtspējīgu biroju ir jaunu tradīciju sākums? // Jans van den Brēmers (Jan van den Bremer), Organizācijas attīstības projekta vadītājs, «WWF Netherlands».

– Novatoriska un evolucionāra ilgtspējīguma arhitektūra Apvienotajā Karalistē: projektēšanas, būvniecības un attīstības apvienojums// Fletcher Priest arhitekti.

– Tirdzniecības centri – ilgtspējīguma sērijveida pārkāpēji // Džons Berouvs (John Burrows), BArch RIBA Direktors, Burrows Cave International.

«Apollo»

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: