Starptautiskais bardu festivāls Rīgā

2007. gada 18.oktobrī Rīgas Kultūras un atpūtas centrā IMANTA notiks starptautiskais folkmūzikas festivāls „BARDU RUDENS – 2007”, kurā piedalās bardi no piecām valstīm: Latvijas, Lietuvas, Zviedrijas, Anglijas un Francijas. Plkst.19.00 notiks festivāla koncerts, savukārt plkst.21.00 – bardu brīvais mikrofons.

Koncertā dziedās izcilie latviešu bardi: Haralds Sīmanis, Austra Pumpure, Imants Daksis, Helēna Kozlova, lietuviešu jaunā dziesminiece Ieva Narkute, skotu bards Stefens Doulings (Stephen Dowling), zviedru bards Bjerns Tornbloms (Bernt Tőrnblom), franču bardi Filips Levelī un Žaks Anidjārs (Philippe le Velly & Jacques Anidjar). Pēc koncerta visi bardu folkmūzikas draugi tiek aicināti pakavēt laiku pie Bardu brīvā mikrofona, kuru atklās jauniešu akustiskā roka grupa „2tie” jaunā dziesminieka Jura Mola vadībā, aicinot piedalīties un radoši izpausties ikvienu bardu – jaunu vai vecu.
Ļoti demokrātiska ieejas cena – 1 lats
Sabiedriskais transports: 4.tramvajs, 41.autobuss, pietura – Kleistu iela

Folks – mūzikas stils, kura galvenās izpausmes ir balss un pavadošais mūzikas instruments, parasti – balss un akustiskā ģitāra.
Bards – mūziķis, kas spēlē un dzied folku, parasti izpilda pats savu individuālu repertuāru, pats savā individuālā spēles manierē un intonācijā. Bardu muzikālā kultūra ir ļoti demokrātiska un izteikti  neformāla. Latvijā bardus reizēm sauc par folkmūziķiem, reizēm par dziesminiekiem.

Festivālu „Bardu rudens” rīko Rīgas Kultūras un atpūtas centrs „Imanta”, sadarbībā ar Lietuvas starptautisko bardu mūzikas un dzejas festivālu „Tas esmu es”(Tai aš). Festivālu atbalsta Rīgas domes Kultūras departaments un viesnīca NB HOTEL.

Rīkotājs
Zigmārs Kristsons
29774225; 7424358, kc-imanta@inbox.lv

Visi būsiet mīļi gaidīti!

Inese Sērdiene
inese.seerdiene@inbox.lv
26131435

Advertisements

2 Comments Add yours

  1. Janis saka:

    Vai ir dabonams video vai audio ieraksts no šī pasākuma?

  2. Inese saka:

    Jā, būs iespējams dabūt video ierakstu, taču mazliet vēlāk. Vari man atrakstīt uz e-pastu atgādinājumu pēc kāda mēneša!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s