Dziesmu diena “Dziesmās”

Šī gada 25.-26. augustā ekociematā “Dziesmas” tika svinēta 5. ekociemata jubileja, kuru nosaucām par “Dziesmu” ekociemata Dziesmu dienu. Bija aicināti visi – gan vecie labi pazīstamie draugi, gan visi, kas gribēja iepazīties ar ekociematu, gan vienkārši cilvēki, kuriem ir tuvas mūsu idejas.

Kopumā uz svētkiem atbrauca ap 35 cilvēkiem, no kuriem lielākā daļa bija ekociemata draugi. Bija arī cilvēki, kuri ieradās pirmo reizi (tikai nez kāpēc viņi gaidīja kaut ko tādu, kā nemaz ekociematā nav). To ir grūti paskaidrot… Runājot ar šiem cilvēkiem, var pat izprast pretenzijas, kāpēc ekociematā nav tā, kā cilvēki bija iedomājušies. Tāpēc, lūdzu, atvainojiet, ja “Dziesmās” nav tas, ko jūs domājāt!

Pa dienu mēs sarīkojām nelielu ekskursiju, iepazināmies ar ciemata iedzīvotājiem, izrunājāmies par dārzkopības un celtniecības jautājumiem un pieredzi. Pašlaik ekociematā dažādās stadijās tiek celtas 3 mājas, no kurām vienā saimnieki jau sākuši dzīvot.

Vakarā bija kopīgs ugunskurs, vieglas vakariņas līdz pusnaktij, dziesmas, dejas, spēles un daudz daudz prieka.

Otrajā dienā atkal staigājām pa ciematu (patiesībā mēs daļēji izstaigājām tikai apdzīvoto daļu, jo pat divas pilnas dienas būtu par maz, lai izstaigātu visu teritoriju). Un tas arī nav vajadzīgs… Peldējāmies upē, runājām par dzīvi. Visi viesi, kas brauca prom svētdien, izteica lielu pateicību, par ko mums ir liels prieks.

Viena no atbraukušajām ģimenēm arī izteica vēlmi pievienoties mūsu ekociemata saimei.

Marks Leidmans
ekociemats “Dziesmas”

2 Comments Add yours

  1. Arturo saka:

    Cik zinu, visos pasaulē esošajos ekociematos cilvēki saskaras ar atbraukušo viesu vilšanos par to, ka ciemats nav tik ideāls un grandiozs, kā cilvēki ir iztēlojušies… Tomēr būtu jāsaprot, ka ikviens it kā “sīkums”, kas atrodas ciematā, ir nācis ar lielu darbu un pūlēm… 90% ekociematu nekad nemaz netiek līdz tādam attīstības līmenim, lai spētu uzņemt viesus – kaut vai tas vien ir ievērības cienīgs fakts par labu ekociematam “Dziesmas”…

  2. dravnieks saka:

    Tiem neapmierinātajiem derētu izlasīt Konfūcija teikto –
    “Prasi daudz no sevis un gaidi maz no citiem. Tas ietaupīs daudz dusmu un nepatikšanu”

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s